Untitled design
Untitled design
Untitled design
docker
Odnośnik

Jak stworzyć najmniejszy możliwy kontener Dockera?

Docker szturmem zdobywa serca kolejnych programistów i bardzo często jest stawiany w centrum DevOpsowej rewolucji. Dzięki temu narzędziu można umieścić dany program oraz jego zależności w lekkim, przenośnym, wirtualnym kontenerze, który można uruchomić na prawie każdym serwerze z systemem Linux (za Wikipedią). Gorąco polecamy świetny poradnik, dzięki któremu nie będziesz skazany na ściąganie pełnych obrazów z rejestru a jedynie pliki stanowiące kilka procent oryginału, dzięki czemu pracę rozpoczniesz zdecydowanie szybciej. Super! :)

Creepy_ghost_512
Odnośnik

Porzuć FearOps, przejdź na DevOps

Zmiana modelu tworzenia oprogramowania i przejście na DevOps nigdy nie jest prosta i prawie zawsze jest nie lada wyzwaniem. Jak można ułatwić ten proces? Jakie czynniki powodują strach przed zmianą? Polecamy bardzo ciekawy wpis na blogu Puppet, który odpowiada właśnie na te pytania i jest jednocześnie zapowiedzą obszernego raportu na temat adaptacji DevOpsu w 2015. Nie możemy się doczekać! Czytaj dalej

atlas-horizontal-logo-448ce34d
Odnośnik

HashiCorp właśnie uwolniło Atlasa

HashiCorp to firma, bez której narzędzi trudno sobie wyobrazić obecnie DevOpsa. Vagrant, Vault, Packer, Atlas… Atlas to bez wątpienia najpotężniejsze narzędzie w ich portfolio, które pozwala na połączenie i zarządzanie wieloma open source’owymi rozwiązaniami. Teraz zdecydowali się wreszcie je uwolnić do powszechnego użytku. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tym narzędziem! :)

Przechwytywanie
DevOps
DevOps
Untitled design