Untitled design
Notatka na marginesie

Atmosphere Conference 2015 za nami – czas na podsumowanie!

Czym jest DevOps? Prelegenci i uczestnicy konferencji Atmosphere znają odpowiedź

Seth Vargo, Duncan Davidson i Jamie Winsor to tylko niektóre nazwiska światowej klasy specjalistów IT, którzy byli speakerami i przyczynili się do sukcesu tegorocznej edycji konferencji Atmosphere. W tym roku na konferencji panował klimat gier retro, a uczestnicy starali się jasno zdefiniować, czym tak naprawdę jest DevOps i dlaczego warto wprowadzać jego zasady do swojej organizacji.

Czym jest DevOps?

DevOps jest ostatnio niezwykle popularnym trendem, który zdominował firmy informatyczne na całym świecie. Jest to trudne do zdefiniowania pojęcie, o którego definicję poproszono uczestników Atmosphere. Ich odpowiedzi oraz relację z pierwszego dnia konferencji możecie zobaczyć tutaj.

Kto pojawił się na konferencji i o czym mówiono?

Konferencja Atmosphere w tym roku odbyła się w krakowskim Hotelu Forum i przyciągnęła blisko 300 uczestników z Polski i zagranicy, którzy przez dwa dni żywo dyskutowali o skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Budowanie i publikowanie gry MMO, 10 mitów związanych z DevOps, wnioski z tworzenia dziesiątek mikroserwisów opartych na różnych językach programowania, praktyczne studia przypadków Spotify i mBanku – to tylko kilka pozycji z gorącej agendy tegorocznej konferencji!

Programiści, deweloperzy, administratorzy sieci, project managerowie i przedsiębiorcy – wszyscy mieli jeden cel: wprowadzenie zasad DevOps w swoich przedsięwzięciach. Metodologia DevOps jest o tyle obiecująca, że idealnie sprawdza się w takich serwisach jak Facebook czy Flickr. Cykl merytorycznych wykładów i warsztatów na pewno temu sprzyjał, a poruszane tematy odpowiadały najświeższym trendom z dziedziny DevOps.

Którzy prelegenci zrobili największe wrażenie?

Z ankiety wypełnionej przez uczestników Atmosphere dowiadujemy się, że najbardziej podobały się prelekcje autorstwa Duncana Davidsona, Jamiego Winsora oraz Pawła Bartuscha. Doceniono także wystąpienia Setha Vargo, który przedstawił 10 mitów związanych z DevOps.

After Party okazało się niezapomnianym przeżyciem!

Pierwszy dzień konferencji był niezwykle intensywny – zarówno od strony merytorycznej, jak i tej mniej zobowiązującej. Wieczorna impreza upłynęła pod znakiem doskonalej zabawy w doborowym towarzystwie. Grillowane przysmaki, flippery, piwo i muzyka towarzyszyły uczestnikom Atmosphere w ten ciepły, majowy wieczór. Ciekawym punktem wieczornej imprezy był luźny wykład Tomka Cieślewicza pt. “ Klasyczne gry wczoraj i dziś”.

Dlaczego warto uczestniczyć w Atmosphere?

Konferencja Atmosphere to jedna z pierwszych i największych inicjatyw w Polsce, poświęconych tematyce DevOps. Atmosphere to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią innowacyjne rozwiązania w branży IT i chcą je wdrażać, poprawiając jakość świadczonych przez siebie usług. Liga DevOpsów rośnie w siłę i jest o niej coraz głośniej!

Podaj dalej...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInDigg thisShare on Tumblr