I have a dream… of DevOps

Oczekiwania użytkowników Internetu są dzisiaj znacznie większe, niż miało to miejsce w ubiegłej dekadzie. Dynamicznie rozwijające się firmy coraz częściej muszą elastycznie zmieniać swoje usługi do potrzeb klientów. Rodzi to liczne wyzwania i trudności technologiczne, jak i organizacyjne biznesu. Aby pomóc firmom sprostać tym wyzwaniom, zrodził się ruch DevOps. A my stworzyliśmy ten serwis.

Entuzjaści skalowania, optymalizacji i polepszania wydajności zarówno aplikacji, jak i biznesu – takich osób nie brakuje w Polsce. W ostatnich latach coraz więcej firm dostrzega potrzebę zmiany podejścia na DevOpsowe. Wciąż jednak świadomość ruchu – tego czym jest i czemu służy – jest niewielka. Firmy z Europy Środkowo-Wschodniej coraz częściej odnoszą sukcesy i rosną dynamicznie. Czy są gotowe na wyzwania związane ze skalowaniem swoich usług w aspekcie biznesowym, jak i technologicznym? Część na pewno tak.

Z inicjatywy PROIDEA powstał ten blog. Stworzyliśmy go z myślą o szerzeniu wiedzy o rozwiązaniach DevOps wśród polskich przedsiębiorców i inżynierów. W PROIDEA od 10 lat zajmujemy się edukacją informatyczną. Zaczynaliśmy od szkoleń sieciowych. Dzisiaj organizujemy duże konferencje technologiczne jak 4Developers, PLNOG, JDD czy Bitspiration. Chcemy przybliżać także problematykę DevOps. Pokazywać rozwiązania stosowane na całym świecie i wspierać rozwój polskich aplikacji oraz usług internetowych.

Na blogu Atmosphere będziemy zamieszczać warte uwagi newsy z Polski i z zagranicy, czy filmy z konferencji poświęconych tematyce DevOps. Nie zabraknie też odrobiny humoru w postaci popularnych, tematycznych memów.

Naszym celem jest rozwijanie w Polsce podejścia DevOps w tworzeniu i rozwijaniu aplikacji. Od trzech lat organizujemy konferencję Atmosphere, na której pojawiają się światowi specjaliści i praktycy z dziedziny wydajności aplikacji sieciowych, automatyzacji wdrożeń, testowania oraz kultury DevOps. Do tej pory mogliśmy wysłuchać ekspertów z firm takich jak Facebook, Flickr czy eBay. W tym roku Atmosphere także powróci i pojawią się u nas między innymi Seth Vargo z Hashicorp, Jamie Winsor – twórca gier z Undead Labs, czy Steve Thair z DevOps Guys.

Zapraszam do śledzenia bloga Atmosphere, jak i udziału w konferencji. Jeżeli macie własne przemyślenia i doświadczenia z tematyką DevOps, zachęcam do kontaktu z naszą ekipą. Chętnie nawiążemy współpracę z wszystkimi entuzjastami. :)

Janusz Kamieński
Evangelist at PROIDEA

Ilustracja: Designed by Freepik

Podaj dalej...Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInDigg thisShare on Tumblr